سید قیام الدین طباطبایی

بیانات به مناسبت فرارسیدن ماه شعبان و اعیاد شعبانیه

بیانات به مناسبت فرارسیدن ماه شعبان و اعیاد شعبانیه

حجه الاسلام سید قیام الدین طباطبایی به مناسبت فرارسیدن ماه شعبان و اعیاد شعبانیه در جمع کارکنان سازمان جهاد کشاورزی شهرستان باغملک ضمن تبریک این اعیاد مطالبی ایراد نمودند؛

بسم الله الرحمن الرحیم الحمدلله رب العالمین و العاقبه للمتقین

اعیاد شعبانیه؛ میلاد مسعود حضرت سیدالشهدا امام حسین و ساقی کربلا، علمدار باوفا حضرت ابوالفضل العباس و حضرت زین العابدین امام سجاد علیهم السّلام و همچنین میلاد مسعود منجی عالم حضرت صاحب الزمان عج الله تعالی فرجه را خدمت شما تبریک و تهنیت عرض می کنم

ماه شعبان که به نام ماه رسول خدا نیز نامگذاری شده است از ماه های مبارک است که نبی اکرم صلی الله علیه و آله در این باره می فرماید: (در این ماه، روز اوّل ماه که مى شود، خداوند امر مى کند درهاى بهشت باز شود و دستور مى دهد به درخت «طوبى» که شاخه هایش را به مردم دنیا نزدیک کند…) تا مومنین با اعمال خیر خود را به این درخت نزدیک کرده و از برکت این ماه استفاده کنند!

از اعمالی که در این ماه سفارش شده است حل مشکلات و رفع حوایج دیگران و کمک به آنهاست، احترام به والدین و انجام وظایف شرعی است!

امام حسین علیه السّلام در حدیثی عبادت بندگان خدا را به سه قسمت تقسیم می کند! حضرت می فرمایند: گروهی از مردم خدا را به خاطر رسیدن به بهشت عبادت می کنند ؛ این گروه کارشان تجارت است! نماز و روزه و خمس و زکات و…  میدهند و در عوض دنبال رسیدن به بهشت هستند!

گروهی از مردم بخاطر ترس از جهنم خداوند را بندگی می کنند، این عبادت عبادت بردگان است!  یعنی همچون برده و عبد که توسط مولای خود سرزنش نشود و تنبیه نشود نماز و روزه و زکات و سایر اعمال خود را انجام می دهند!

و گروه سوم نه طالب بهشت هستند و نه فراری از جهنم! یعنی به این ها توجهی ندارند بلکه توجه شان و هدفشان رضایت و خشنودی پروردگارش هستند! این گروه هدفشان چیز با ارزش تری است؛ (و رضوان من الله اکبر) این گروه به دنبال این هستند و عبادت، عبادت انسان های آزاده و آزاد اندیش است.

امیدوارم به توفیق الهی بتوانیم از فرصت و برکات این ماه و ماه آینده نهایت استفاده را بکنیم.

در تاريخ ۲۵/اردیبهشت/۱۳۹۵ دیدگاه‌ها برای بیانات به مناسبت فرارسیدن ماه شعبان و اعیاد شعبانیه بسته هستند برچسب ها : ،،

درباره نويسنده

وبسایت

دیدگاه ها غیر فعال شده اند

كد ساعت


  • وب راسو
  •  حق نشر
    هرگونه استفاده از مطالب این سایت بدون تغییر در محتوا مجاز است.