جشن تکلیف فرزندان کارکنان مدیریت جهاد کشاورزی با حضور حجه الاسلام طباطبایی

امروز: یکشنبه ۴-فروردین-۱۳۹۸

جشن تکلیف فرزندان کارکنان مدیریت جهاد کشاورزی با حضور حجه الاسلام طباطبایی

جشن تکلیف فرزندان کارکنان مدیریت جهاد کشاورزی با حضور حجه الاسلام طباطبایی

ظهر روز شنبه ۹ اردیبهشت ماه ۹۶ در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان باغملک با حضور حجه الاسلام طباطبایی جشن تکلیف فرزندان کارکنان جهاد کشاورزی برگزار شد.

در این برنامه حجه الاسلام طباطبایی با اشاره به برگزاری اینگونه جشن ها در کشور بیان داشتند: برگزاری این جشن ها جهت تبریک به نوجوانان عزیز، پسران و دختران خوب است که به درجه و مرحله تکلیف رسیده اند و نیز جهت تشویق و ترغیب آنها به رعایت تکالیف شرعی است که لازم است با راهنمایی و حمایت و تشویق والدین در خانه نیز همراه شود!

ایشان همچنین برنامه جشن تکلیف را متوجه دو گروه دانستند و افزودند: هم فرزندان مورد نظر هستند در جشن تکلیف و هم والدین! این دو طرف باید باشد.

همانطوری که فرزند در همه مراحل زندگی خود به توجه و حمایت والدین نیاز دارد در مسائل معنوی و دینی نیز به این حمایت نیاز دارد و والدین لازم است این مسئله را مد نطر داشته باشند و با راهنمایی و تشویق فرزند خود را در صحیح عمل کردن و رعایت اخلاق و احکام حمایت و همراهی کند.

آقای سید قیام الدین طباطبایی با اشاره که بحث آزادی کودک تا سن هفت سال گفتند: این مطلب به این معنی است که در طول این هفت سال تنبیه بدنی و تنبیه شدید روحی ممنوع است چون موثر هم نیست غالبا ولی از سن هفت سالگی باید مسیر زندگی خود را با کمک والدین تغییر دهند؛ یعنی والدین مسئول این هستند که از سن هفت سالگی فرزند خود را مثلا به نماز خواندن تشویق کند، به روزه گرفتن تشویق کند مثل روزه کله گنجشکی که معروف است و فقط یک وعده ظهر غذا تناول میشود و میان وعده ها حذف میشوند؛ این روزه نیست بلکه تمرین روزه است برای دخت و پسرانی که هنوز به سن تکلیف نرسیدند و همین طور است دیگر مسائل! این کار والدین است که باید برای فرزند خود انجام دهد تا فرزندان به این اعمال عادت کرده و وقتی به سن تکلیف رسیدند آمادگی و توانایی انجام عبادات را داشته باشند!

در پایان این جلسه که با حضور نوجوانان و والدین آنها و جمعی از کارکنان مدیریت جهاد کشاورزی برگزار شد هدایایی نیز به نوجوانان تقدیم شد.استفاده از مطالب این وب سایت بدون تغییر در محتوا مجاز است.

قالب وردپرس آنلاینر
قالب وردپرسقالب وردپرس