صلوات فرستادن موجب تقرب به خداوند میشود.

امروز: پنج شنبه ۲-اسفند-۱۳۹۷

صلوات فرستادن موجب تقرب به خداوند میشود.

حجه الاسلام طباطبایی در جمع نمازگزاران مسجد محمد رسول الله (صلی الله علیه و آله) با اشاره با روایات دینی گفتند: صلوات فرستادن موجب تقرب به خداوند و رفع کینه می شود.
بسم الله الرحمن الرحیم
عرض تبریک دارم به مناسبت میلاد امام هادی علیه السلام!
یکی از اعمالی که انسان را به خدا نزدیک میکند کاری است که خود خداوند تبارک و تعالی و ملائکه ی او انجام میدهند، صلوات فرستادن است، که آیه آن را بعد از نماز ها میخوانیم؛«إنَّ اللّٰه و ملائِکَتَه یُصَلُّون علی النَّبِی…» شما مؤمنین هم صلوات بفرستید، امام هادی علیه السلام می فرماید یکی از دلایل اینکه خداوند حضرت ابراهیم علیه السلام را دوست خود قرار داد-حضرت ابراهیم علیه السلام خلیل الله است، خلیل یعنی دوست، حضرت ابراهیم دوست خداست- این است که «إنما اتخذ الله عزوجل إبراهیم خلیلا لکثره صلاته علی محمد و أهل بیته علیهم السلام»(علل الشرائع،ج ۱،ص ۳۴) دلیلش این بود که حضرت ابراهیم علیه السلام زیاد بر پیغمبر اسلام حضرت محمد و اهل بیتش درود می فرستاد! ما هم اگر این عمل را که خداوند انجام میدهد انجام دهیم به خداوند نزدیک میشویم و تقرب پیدا می کنیم!
آن وقت از آثار دنیوی صلوات هم بهره مند میشویم؛ که از آثار آن برطرف شدن کینه و نفاق است! اگر مردم بلند صلوات بفرستند کینه از دل آنها خارج میشود؛ و از آثار اخروی صلوات همین بس که طبق فرموده -اگر اشتباه نکنم- امام صادق علیه السلام در ترازوی حساب انسان چیزی سنگین تر از صلوات نیست! سلامتی خودتون صلوات بفرستید.


استفاده از مطالب این وب سایت بدون تغییر در محتوا مجاز است.

قالب وردپرس آنلاینر
قالب وردپرسقالب وردپرس